Europa League

Europa League/ Alarm te Skënderbeu, dëmtohet mbrojtësi Radas

Europa League/ Alarm te Skënderbeu, dëmtohet Radas

Skënderbeu do të zbresë në fushë të enjten në ‘Elbasan Arena’, ku do të përballet me kryesuesit e kampionatit zvicerian, Young Boys, në takimin e vlefshëm për fazën e grupeve të Europa League. Disa orë para sfidës, nga kampi korçar vijnë lajme aspak të mira, pasi mbrojtësi kroat Marko Radas është dëmtuar në stërvitje dhe rrezikon seriozisht pjesëmarrjen në ndeshjen e të enjtes.

Situata duket alarmante për trajnerin Ilir Daja, pasi të dëmtuar janë edhe dy qendërmbrojtësit e tjerë, Tefik Osmani dhe Bajram Jashanica. Në rast se mungesa e Radas do të konfirmohet, atëherë Skënderbeu do të ketë vetëm dy qendërmbrojtës në dispozicion, Fidan Aliti dhe i riu Bruno Lulaj, që duhet pranuar se nuk ka eksperiencën e duhur për të luajtur në nivele të tilla. 34 vjeçari Radas luan që prej vitit 2011 te Skënderbeu dhe është një nga pikat më të forta të ekipit korçar.

Ndeshja mes Skënderbeut dhe Young Boys do të luhet të enjten në orën 21:05 dhe do të transmetohet live në Supersport 2.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency