Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Europa League/ Mourinho pa Dybalan, Mendilibar sheh Sevillan favorite

Dybala nuk është mirë, është në dyshim për finalen e Europa League-s. Jose Mourinho i kishte paralajmëruar tifozët e Romës dhe ndjesitë për rikuperimin e argjentinasit për finalen e Budapestit pas seancës stërvitore të hapur për shtypit nuk janë pozitive.

Sulmuesi nuk mori pjesë në seancë bashkë me shokët, pasi kavilja e dëmtuar i dhemb ende, ndërkohë që nuk ishin as Lorenzo Pellegrini për një problem në kavilje dhe Leonardo Spinazzola.

Ndërkohë, në krahun tjetër, Jose Luis Mendilibar i jep skuadrës së tij statusin e favorites për finalen që do të luhet në Budapest, teksa u shpreh:

“Po ndjekim planin për të arritur në mënyrën më të mirë të mundshme në finale. Murinjo është një trajner i madh, mjafton të mendosh skuadrat që ka drejtuar dhe çfarë ka fituar.

Lexo edhe:

I ka fituar të gjitha finalet që ka luajtur dhe ka drejtuar në kampionatet më të forta të Europës. Ne do të provojmë ta mundim, edhe pse Roma është një skuadër tipike italiane.

A jemi ne favoritët? Duhet të fitosh, pas finalistët as Zoti nuk i mban mend. Duke qenë se kemi arritur deri këtu, do të përpiqemi të fitojmë. Sevilla mund të konsiderohet favorite për historinë që ka”.

 

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...