Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Europa League/ Rihapet sfida Omonia-Manchester United, Panagiotou u dhuron golin e dytë qipriotëve (VIDEO)

Strum Graz-Lazio po përballen për raundin e tretë të fazës së grupeve të Europa League, ndeshje e cila po transmetohet ekskluzivisht në “SuperSport4”. Dy skuadrat janë pjesë e Grupit F, së bashku me Feyenoord dhe Midtjylland, me të katra skuadra që në dy raundet e para kanë marrë nga një fitore dhe nga një humbje.

Strum Graz-Lazio (0-0)

Europa League 

 

Omonia-Manchester United, ndeshje e cila po transmetohet ekskluzivisht në “SuperSport 3” është e vlefshme për raundin e tretë të Europa League. Këto skuadra janë pjesë e Grupit E, me anglezët që deri më tani kanë marrë një fitore dhe një humbje, ndërsa nga ana tjetër skuadra qipriote ka pësuar dy disfata. Këto dy ekipe janë në një grup me Real Sociedad që kryeson me dy fitore dhe Sheriff Tiraspol, që ka marrë vetëm një fitore.

Omonia-Manchester United (2-3)

Europa League 

85’-Gool! Panagiotou rihap sfidën, duke u dhuruar golin e dytë qipriotëve.

Goool! Manchester United thellon diferencën, Rashford realizon golin e tretë për “Djajtë e Kuq” 

63’-Goool! Manchester United përmbys gjithçka, pas një super asisti nga Rashford, Martial gjen rrugën drejt rrjetës.

53′-Goool! Barazon Manchester United, Rashford e dërgon topin në rrjetë me një super goditje.

34′-Gool! Omonia merr avantazhin, pas një kundërsulmi Ansarifard e dërgon topin në rrjetë. 

 

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...