Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

 UEFA shorton 12 grupe “zjarri”

12 grupe nga të cilat do të ualifikohen 24 skuadra për në raundin tjetër të Europa League. Në selinë e UEFA-s u hodh shorti për fazën e grupeve të kompeticionit që do të trasmetohet ekskluzivisht në paketën Supersport. Disa prej ekipeve më të forta të kontinentit do të duelojnë me njëra tjetrën për të fituar të drejtën e vazhdimit të rrugës deri në finalen e madhe që do të luhet në 16 Maj në Lyon. Në letër, Grupi E është më i paparashikueshmi me skuadra të tilla si Lyon, Everton, Atalanta e Apollon, ndërsa Arsenali u shortua në grupin H me BATE Borisov, Koln dhe Crvena Zvezdan. Një tjetër grup shumë i luftuar pritet të jetë edhe grupi C me Bragan, Ludogorets, Hoffenheim dhe Istanbul, ndërsa Milani gjen si kundërshtarë Austrinë e Vjenës, Rijekan e AEK-un e Athinës. Thomas Strakosha dhe Lazio sfidojnë në grupin K skuadrën e Nice por edhe Vitesse e Zulte Varegem, Maccabi Tel Aviv dhe Villarreal janë në avantazh të lehtë ndaj Astanas dhe Sllavias së Pragës në grupin A.

Në grupin G, Viktoria Plzen u shortua e para dhe më pas e ndoqën Basel, Hapoel Ber Sheva dhe Lugano, ndërsa është e vështirë të përcaktohen favritët në grupin F me Kopemhagen, Lokomotivën e Moskës, Sheriff Tiraspol dhe Zlin. Salsburgu dhe Marseja nisen favoritë ne grupin I ku i shoqërojnë edhe Victoria Guimaraes dhe Konyaspor, ndërsa Grupi J përbëhet nga Athletic Bilbao, Zorya dhe Osterunds. Grupi i L që është edhe i fundit kryesohet nga Zenit dhe Real Sociedad, ndërsa Rosenborg dhe Vardar do të kërkojnë t’u prishin punë dy skuadrave favorite.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....