Futboll

Europiani U21/ Spanja gjen fitoren e parë, mposht me vështirësi Belgjikën

Pas humbjes në sfidën debutuese të Europianit U21 përballë Italisë, Spanja ka gjetur edhe fitoren e parë në grup, teksa mposhti mes vështirësish Belgjikën, me rezultatin 2-1.

Në sfidën e zhvilluar në “Mapei Stadium”, në Reggio Emilia, spanjollët kaluan në avantazh që në minutën e 7’, pas golit të shënuar nga mesfushori 21-vjeçar i Dinamos së Zagrebit, Dani Olmo.

Megjithatë reagimi i belgëve ishte i shpejtë dhe në minutën e 24-t shënoi mbrojtësi i Anderlechtit Sebastian Bornauw, duke rikthyer baraspeshën 1-1.

Goli i fitores për Spanjën erdhi vetëm në minutën e 89’, kur fantazisti i Realit të Madridit Ceballos shërbeu saktë për mesfushorin e Villarealit, Pablo Fornals dhe ky i fundit arriti të dërgojë topin në rrjetë.

Me këtë fitore Spanja ngjitet në kuotën e 3 pikëve, po aq sa edhe Itali e Polonia, të cilat do të përballen me njëra-tjetrën sonte në orën 21:00, ndërsa Belgjika mbetet në vendin e fundit me zero pikë në dy ndeshje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency