Lajme

Eurovolej, Italia kalon në çerekfinale

Italia sigurun kualifikimin për në cerekfinalen e kampionatit europian të volejbollit. Në takimin e fazës së play-off me eleminin direkt, mes Italisë dhe Turqisë, u mbyll me fitoren e të kaltërve me rezultatin e pergjithshëm me sete 3-0. Të kaltërit të cilët vinin si favorit në këtë përballje, arritën të shfaqeshin dominues përballë ballkansve, duke e mbyllur setin e parë me rezultin 25-16. Në setin e dytë, italia shfaqet sërish më këkrues dhe më i vendosur, element që i sollën dhe fitimin e setit pasardhës me rezultatin 25-17. Në setin e tretë, dueli ishte më i ashpër. Turqit tentuan të reagonin, fillimi ishte i mirë për ta, por ekperianca e kundërshtarit bëri që ata të mundeshin sërish, me rezultatin 31-29. Falë kësaj fitoreje italia siguron kualifkimin për në fazën cerekfinale, ku përballë do të ketë kombëtaren e belgjikës.

Dy takimet e radhës në fazën e play off, në kampionatin europian të vollejbollit sollën eleminime surpriz. Kampionët në fuqi, Franca është mundur me rezultatin e përgjithshëm me sete 3-1 në sfidën përballë Rep.Ceke. Këta të fundit fituan setin e parë me rezultatin 21-25, ndërkohë në dytin Gjelat reagojnë shpejt duke barazuar rezultatin me setë.Në të tretin Franca e sheh sërish veten në disavantazh, me Cekët që arrijnë të fitojnë me rezultatin 21-25. Në setin e katërt kampionët në fuqi tentuan sërish të barazonin, por nuk ia dolën dot, pasi Rep.Ceke shfaqet dominuese duke siguruar kualifikimin për në fazën cerek finale, ku përballë do të kenë Gjermaninë. Ndërkohë suprizë ishte edhe eleminimi i kampionëve të botës njëkohësisht edhe vendit mikpritës të këtij eventi Polonisë, përballë Sllovenisë nënkampione e europës. Vëndasit pësuan një disfatë të thellë me rezultatin e përgjithshëm me sete 3-0. Ndërkohë fituesi i këtij cifti, Sllovenia do të ndeshet në gjysëm finalë me Rusinë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency