EVENTET SPORTIVE

KAMPIONATE

 

Serie A

Kampionati më i dashur për shqiptarët, Serie A vjen ekskluzivisht në platformën Digitalb, në kanalet e Supersport me transmetime të dedikuara enkas.

Bundesliga

Budesliga Gjermane vjen ekskluzivisht në Digitalb nëpërmjet kanaleve të Eurosport. Kampionati më i ndjekur, me mesataren më të lartë të spektatorëve në stadiume, do të vijojë të jetë prezentë për abonentët tanë.

Ligue 1

Liga e kampionëve të botës nuk mund t’i mungojë ekranit kampion. Ligue 1 vjen ekskluzivisht në platformën Digitalb, ashtu si pjesa më e madhe e kampionateve më të rëndësishëm në Europë.

PREMIER LEAGUE

Kampionati më i ndjekur në botë, vjen eksluzivisht në Digitalb me një dhuratë të cmuar për abonentët e vet. Premier League sjell cdo javë në Shqipëri 4 superduelet më të mira, me emocionet e jashtëzakonshme që dhuron kampionati i vendlindjes së futbollit.

EREDIVISE

Eredivise, kampionati hollandez në ekranin e Supersport.

ELEMINATORE EURO 2020

Eleminatoret e EURO 2020 vijnë ekskluzivisht në Digitalb, në kanalet e Supersport nëpërmjet maratonës një javore. Shqipëria dhe Kosova drejtperdrejt jo vetëm me sfidat e luajtura por edhe me lidhjet direkte shumë ditë përpara në Sport Neës dhe në emisione të dedikuara dy skuadrave të zemrës për shqiptarët.

UEL

Uefa Europa League vjen ekskluzivisht në Digitalb për një tjetër sezon emocionues, me emrat më të rëndësishëm të kontinentit si Manchester United dhe Arsenal, Sevilla, Lazio, Roma, Borusia Monchegladbah etj.

FA CUP

FA Cup, kompeticioni më i vjetër në botë është një tjetër ekskluzivitet i Digitalb. Jo vetëm skuadrat më të mira të momentit por edhe klubet më të vjetër, ato që kanë bërë historinë shumë vite më parë garojnë për të synuar finalen e 23 majit.

NATIONS LEAGUE

Nations League, kompeticioni më i ri në Europë për kombëtare nuk mund të mungojë në ekranin e Supersport. Digitalb sjell eksluzivisht risinë e futbollit europian, me kombëtaren Shqiptare dhe atë të Kosovës në transmetimet maratonë.

Kampionati Italian (Serie A)2018/19; 2019/20; 2020/21

Kampionati Anglez 2019/2022 (4 ndeshje Live ne jave)

Kampionati Spanjoll (La Liga) – 2018/19; 2019/20; 2020/21

Kampionati Gjerman (Bundesliga) 2018/19; 2019/20; 2020/2021

Kampionati Francez (Ligue 1) – 2018/19; 2019/20; 2020/21

Kampionati Hollandez – 2018/2022

Kampionati i Futbollit i Kosovës 2018/2020

KOMBETARE

Ndeshjet e Shqiperise dhe Kosoves per UEFA Nations League 2018/2021 Ndeshjet

Nderkombetare per UEFA Nations League + Final Four, Finale 2018/2021

Kampionati Shqiptar I Futbollit 2018/19; 2019/20; 2020/21; 2021/22

Kupa dhe Superkupa e Futbollit e Shqipërisë 2018/19; 2019/20; 2020/21; 2021/22

Ndeshjet Kualifikuese të Kombëtares Shqiptare & Kosovare për Euro 2020

Ndeshjet Kualifikuese Nderkombëtare për Euro 2020 UEFA Euro 2020 (Kampionati Evropian)

Ndeshjet Kualifikuese të
Kombëtares Shqiptare & Kosovare për FIFA 2022 Ndeshjet Kualifikuese Nderkombëtare për FIFA 2022

UEFA Euro 2020 (Kampionati Evropian)

Brazil World Tour (ndeshjet e
kombetares se Brazilit) deri ne 2021

KUPA

UEFA Europa League 2018/19; 2019/2020;
2020/21

Kupa e Anglise FA CUP 2018/2024

Kupa e Frances 2018/2022

Kupa e Italisë. – 2018/19; 2019/20; 2020/21

Kupa e Spanjës (finale + Supercopa)

Kupa e Kosovës 2018/2020

Copa America 2019

EVENTE TE TJERE SPORTIVE

HBO Boxing (ndeshjet më të mira të
boksit të gjithë Federatave, përfshirë boksierët Shqiptarë) 2018/2021.

UFC (Ultimate Fighting Championship)2018/2019

Roland Garros (ne Eurosport HD).

ATP 1000 Tenis 2017/2019

ATP 500 Tenis 2017/2019

CEV 2019 (Kampionati Evropian I Volejbollit, Meshkuj/Femra)

FIBA (te gjitha eventet, Kualifikuese, Boteror, Evropian deri me 2021)

FIVB Kampionati Botëror I Volejbollit
për Meshkuj 2018. FIVB Kampionati Boteror I Volejbollit për Femra 2018.

IAAF Diamond League, Atletike.

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency