Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Everton dhe Newcastle “blindojnë” titullarët, rinovon portieri dhe mesfushori

Ditë rinovimesh në Premier League. Ashtu sikurse pritej, Everton ka nënshkruar me portierin Jordan Pickford. Klubi anglez doli me njoftim dhe bëri me dije se e kanë zgjatur bashkëpunimin deri më 30 qershor të vitit 2027.

Mbrojtësi i katërkëndëshit deklaroi për faqen e klubit që është shumë i lumtur për rinovimin dhe se synon të jetë një nga portierët më të mirë në historinë e klubit.

Rinovim të rëndësishëm ka bërë edhe Newcastsle. “Qymyrxhinjtë” “blinduan” Miguel Almiron për 3.5 vite, pas sezonit fantastik që po bën. Fantazisti ka shënuar dhjetë gola në Premier League këtë sezon.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...