Premier League

Everton dhe Tottenham nuk dalin nga kriza, dëmtim horror për Andre Gomes(Foto)

Vazhdon kriza e rezultateve për Everton dhe Tottenham që edhe duelin mes tyre e mbyllën në një barazim që nuk i shërbeu asnjërës prej dy skuadrave për të ngritur kokë pas këtij starti të vështirë që i kanë bërë sezonit. Por më shumë sesa për rezultatin 1-1, kjo sfidë do të mbahet mend gjatë për dëmtimin horror që pësoi Andre Gomes i cili theu këmbën e djathtë pas një ndërhyrjeje nga mbrapa që mori nga koreano-jugori Son Heung-Min në minutën 79-të. Ky i fundit fillimisht u ndëshkua me karton të verdhë nga gjyqtari Atkinson i cili pasi pa dëmtimin e rëndë që pësoi ish-mesfushori i Barcelonës e nxorri me të kuq sulmuesin aziatik të Tottenham.

Veprimi i Son erdhi në shenjë hakmarrjeje pas një brylli që mori pa dashje nga Andre Gomes, por kur atë çfarë bëri koreano-jugori nuk u besonte syve dhe gati sa nuk i dilnin lot. Ndeshja u ndërpre për disa minuta pasi të gjithë futbollistët ishin nën shok ndërkohë që mjekët i erdhën në ndihmë portugezit. Nga superioriteti numerik përfitoi Everton që në minutën e 97-të barazoi rezultatin me turkun Cenk Tosun iu përgjigj golit të Dele Allit. Me këtë barazim Tottenham u ngjit në kuotën e 13 pikëve, ndërkohë që Everton pozicionohet në vendin e 17-të me vetëm 11 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency