Merkato

Everton “mbyll dyert” për Moise Kean, pritet duel mes Juves dhe PSG-së

Moise Kean po bën mjaft mirë me fanellën e PSG-së ku është në huazim një vjeçar, megjithatë mediat angleze pretendojnë që sulmuesi italian nuk do të kthehet më te Everton, pasi për këtë ka vënë veton trajneri Carlo Ancelotti.

Tekniku italian nuk ka mbetur i kënaqur me sjelljen e sulmuesit 22-vjeçar dhe ka autorizuar drejtuesit e klubit nga Liverpooli, që të negociojnë shitjen e tij, për të investuar më pas në afrimin e të tjerë emrave.

Aktualisht përveç Paris Saint Germain, për sulmuesin Kean është vënë në lëvizje edhe Juventusi, që dëshiron të rikthejë në Torino italianin, vetëm dy sezone pasi e shiti për 30 milionë euro te anglezët e Evertonit.

Sulmuesi nuk ka zhgënjyer në asnjë nga performancat e tij, ndonëse është aktivizuar në krah të emrave më të mëdhenj të futbollit botëror, ndaj Paris Saint Germain është e prirur të blejë kartonin e Kean, por pengesë është çmimi i lartë që pretendon Everton, plot 50 milionë euro.

Nga ana tjetër Juventusi është gati të përfitojë për ta risjellë në Itali sulmuesin, duke ofruar një këmbim me mesfushorin francez Adrien Rabiot, ose mbrojtësin turk Merih Demiral, dy futbollistë që nuk kanë arritur të shndërrohen titullarë në klubin bardhezi dhe njëkohësisht që pëlqehen shumë nga trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency