Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Evertoni “bie” në “Goodison Park”, fitore bindëse e Brightonit, “ok” Palace

Evertoni e nis me një hap të gabuar Premier League-n. Skuadra nga Merseyside u mposht 0-1 në “Goodison Park” nga Fulhami falë një goli të shënuar nga De Cordova-Reid në minutën e 73-të.

Me të njëjtin rezultat (0-1) Sheffield Utd u mposht nga Crystal Palace, që u nderua nga Eduard në minutën e 50-të.

Me tri pikë në ndeshjen e parë edhe Brigthoni, që iu imponua 4-1 skuadrës debutuese Luton. Shënuan për vendësit March, Joao Pedro, Adingra dhe Ferguson, ndërsa për miqtë golin e vetëm e realizoi Morris me 11-metërsh.

Bournemouth – West Ham është takimi i vetëm që nuk nxori një fitues, pasi u mbyll 1-1. Të dy golat u shënuan në pjesën e dytë. Të parin e realizoi Boëen, për të ardhur te barazimi i vendësve me Solanken tetë minuta para fundit të kohës së rregullt.

Lexo edhe:

Rezultatet:

Bournemouth – West Ham 1-1

Brighton – Luton  4-1

Everton – Fulham 0-1

Sheffield Utd – Crystal Palace     0-1

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...