Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Evertoni zgjedh pasuesin e Lampard, shet talentin e sulmit 40 mln £

Stoli i Evertonit është bosh pas shkarkimit të Frank Lampard, por drejtuesit e klubit nga Liverpooli kanë marrë vendimin përfundimtar për trajnerin e ri.

Shtypi anglez shkruan se ai është Sean Dyche, ish-trajneri që drejtoi për 10 vite Burnley, duke shkruar faqet më të bukura të historisë së klubit.

Everton po zhvillon një sezon të dobët, ndan vendin e fundit në renditje bashkë me Southampton dhe tifozët presin që ndryshimi në pankinë të sjellë reagimin e skuadrës.

Ndërkohë, presidenca e Evertonit kanë pranuar ofertën 40 milionë paund nga Newcastle për Anthony Gordon, 21-vjeçarin e talentuar që do vijojë karrierën në “St James Park”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...