Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

F1/ Fitore pas 2 vitesh e 7 muajsh, Hamilton “mbret” në Silverstone

Lewis Hamilton rikthehet te fitorja në Formula 1 pas 2 vitesh e 7 muajsh! Legjenda britanike, që prej sezonit të ardhshëm do të garojë me Ferrarin, triumfoi sot në Silverstone, Çmimin e Madh të Anglisë.

7 herë kampioni i botës në garat e shpejtësisë, e mbylli i pari në pistën e shtëpisë, ndërkohë që në pod u ngjitën edhe Max Verstappen (RedBull) dhe Lando Norris (McLaren-Mercedes).

Lexo edhe: 

Dobët Ferrari, që nuk shkoi më shumë se vendet 5 (Sainz) dhe 14 (Leclerc). Kampionati vijon të kryesohet nga Verstappen, kampioni në fuqi.

Piloti holandez numëron 255 pikë, teksa ndiqet nga Norris me 171 dhe Leclerc i Kokëkuqes me 150.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...