Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Fabinho pranë firmës me Al-Ittihad, Liverpool gjen pasuesin e tij te Benfica

Liverpool po vijon punën në merkato dhe fokusi mbetet te revolucioni në mesfushë.

Gjatë kësaj jave, mund të vijë edhe lamtumira e Fabinho-s, për të cilin ka mbërritur një ofertë prej 46 milionë euro nga Al-Ittihad dhe palët janë në bisedime e sipër.

Lexo edhe: 

Por, kjo ofertë nuk i gjen drejtuesit e “The Reds” të papërgatitur, pasi këta të fundit e kanë gati pasuesin e brazilianit.

Po flasim për Florentino Luis, i cili aktulaisht luan te Benfica dhe është në krye të listës së dëshirave të klubit anglez dhe jo vetëm, pasi ai pëlqehet edhe nga trajneri Klopp.

23-vjeçari portugez ka provuar edhe dy huazime gjatë karrierës së tij, te Monaco dhe Getafe, ndërsa edicionin e kaluar ai ishte një pikë e rëndësishme në mesfushën e “shqiponjave” duke koleksionuar 54 ndeshje.

Benfica është në pritje të ofertës dhe e vlerëson 25 milionë euro, ndërkohë që kontrata e tij skadon në verën e vitit 2027.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....