Ligue 1

Fabregas: U shokova nga largimi i Henry, prej tij erdha te Monaco

U largua nga Chelsea pas rreth 4 vitesh, sepse aktivizohej pak nga Sarri dhe vendosi t’i bashkohej Monacos, ku në stol ishte miku i tij, Thierry Henry, me shpresën për t’u rikthyer edhe njëherë titullar dhe lider në fushë, por gjërat nuk shkuan aspak kështu.

Bëhet fjalë për mesfushorin spanjoll Cesc Fabregas, i cili në një intervistë të dhënë për mediat franceze, ka pranuar se është shokuar nga lajmi për shkarkimin e trajnerit Henry.

“Për të thënë të vërtetën, erdha te Monaco pas telefonatës me Henry dhe për disa orë, apo edhe ditë, mbeta i shokuar kur mësova se e kanë shkarkuar”, deklaroi Fabregas.

Megjithatë mesfushori është një profesionist i vërtetë dhe tani është përqendruar sërish te puna, për të bindur teknikun Leonardo Jardim, që t’i japë një vend në formacionin titullar.

“Duhet të pranoj se kam firmosur me Monacon dhe do të punoj për të bërë më të mirën për këtë klub, pasi dua të ndihem i rëndësishëm. Henry është një trajner shumë i zoti, por futbolli tregoi edhe njëherë se nuk të pret”, u shpreh spanjolli.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency