Kosova

“Fadil Vokrri” ndez dritat dhe hap dyert për të pritur Superkupën e Kosovës

Stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë, do të hapë dyert dhe ndezë dritat, për të pritur ndeshjen e parë zyrtare, finalen e Superkupës, Drita-Prishtina.

I inauguruar dhe licencuar nga UEFA vetëm pak ditë më parë, stadiumi mori emrin e legjendës së futbollit të Kosovës, ish kreut të FFK-së, Fadil Vokrri, i cili u nda nga jeta në mënyrë të papritur në qershor të këtij viti.

Drita e Gjilanit, fituese e Superligës në Kosovë dhe Prishtina, fituese e Digitalb Kupës, do të përballen sonte në orën 20:00, në sfidën që do t’i hapë udhë startit të kampionatit, këtë fundjavë.

Të dy skuadrat vijnë në një formë mjaft të mirë, pasi kanë nisur përgatitjet që në fillim të qershorit, duke qenë se morën pjesë edhe në eliminatoret e Champions dhe Europa League.

Për më tepër, si gjilanasit, ashtu edhe kryeqytetasit kanë bërë afrime të shumta në merkato, për të përmirësuar organikën e tyre dhe për të qenë më konkurruese.

Ndryshe nga ndeshja e fundit e kampionatit, që u luajt në Pejë, në një stadium të vogël dhe të papërshtatshëm, “Fadil Vokrri” do të ofrojë një mikpritje speciale edhe për dy nga tifozëritë më të “zjarrta” në Kosovë, Plisat e Prishtinës dhe Intelektualët e Dritës.

Sfida që premton spektakël si në fushë, ashtu edhe në shkallët e stadiumit, do të startojë në orën 20:00 dhe do të transmetohet ekskluzivisht në Supersport 2.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency