Serie A

Fair play financiar, Milani rrezikon përjashtimin nga kupat e Europës

 

Lajmi vjen nga Spanja dhe bën që të ndizet alarmi në shtëpinë “kuqezi”. Sipas “Marca”-s, është hedhur poshtë kërkesa për një marrëveshje, e prezantuar në Nyon të Zvicrës nga delegacioni i Milanit para “Financial Body” të UEFA-s.

Argumentat e paraqitura nga shoqëria italiane nuk i kanë bindur ekspertet e qeverisë së futbollit europian. Milani është në pritje të vendimit të Komitetit të Disiplinës, madje te “kuqezinjtë” i frikësohen një mase të rëndë ndëshkimore, deri në përjashtim nga kupat e Europës.

Por cilat pjesë të dosjes së Milanit nuk e kanë bindur UEFA-n? Sipas “Marca”-s, ekspertët e konsiderojnë projektin kinez të kushtëzuar nga rezultatet sportive afatshkurtra.

Nuk janë të qarta madje as garancitë e prezantuara nga drejtuesit e Milanit për kalimin e pronësisë së klubit nga Fininvest te Sport Investment Lux për 740 milionë euro dhe 200 milionë eurot e shpenzuara gjatë merkatos së kësaj vere. Analistët e UEFA-s e konsiderojnë këtë shpenzim të madh jashtë rrgullave të Fair play – t financiar. Vetëm gjatë gjysmës së parë të 2017-ës, Milani është me 32 milionë euro humbje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency