Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Fakaj: Gabimi i Rejës, nuk duhej ta linte jashtë Kumbullën për Veselin

I ftuar në emisionin “Kuqezi” në SuperSport, ish mbrojtësi i kombëtares, Ervin Fakaj deklaroi se trajneri ka bërë një gabim në ndryshimin e formacionit nga ndeshja ndaj Islandës.

Reja zgjodhi Veselin në vend të Kumbullës për sfidën ndaj Izraelit që do të luhet mbrëmjen e sotme në orën 20:45 në “Air Albania” dhe për Fakajn ky është një vendim i gabuar.

“Nuk duhej ta ndryshonte Kumbullën me Veselin, për t’i krijuar stabilitet një lojtari të ri dhe me shumë prespektivë. Është lojtar i Romës edhe pse jo titullar, por për mendimin tim duhej ta konfirmonte prap sot.”-tha ai.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...