Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Fakiç flet për Mladën dhe merkaton

Skënderbeu ka një obejktiv të vetëm të mposhtë Mlada Boleslav-in në Elbasan Arena këtë të Enjte dhe të kualifikohet në fazën play-off të Europa League. Në një prononcim për Sport News, drejtori sportiv i korcarëve Haris Fakic theksoi me bindje se Skënderbeu do të avancojë në raundin tjetër, pasi është një skuadër më e mirë se Mlada edhe pse në Ceki, sidomos në pjesën e parë luajti poshtë pritshmërive.

“Forca e Mladës është grupi, pasi skuadra ceke nuk ka potencialin ekonomik të Kairat-it, kundërshtarit të cilin Skënderbeu e eliminoi në turin e dytë të Europa Leagues. Në Elbasan Arena Fakic është i sigurtë se do të zbresë në fushë një tjetër Skënderbe ai i vërteti që do të bëjë të pamundurën për të arritur kualifikimin.”

Nga ndeshja shumë e rëndësishme ndaj Mladës te merkato. Gjatë ditëve të fundit është folur shumë për një kalim të Enea Kolicit te Skënderbeu në këtë merkato, por Fakic konfirmon se gjithcka do të varet nga vendimi që do të marrë portieri aktual i korcarëve Orges Shehi për ti dhënë ose jo fund karrierës.

Fakic nuk  zbuloi asgjë përsa i përket një largimi të mundshëm të Liridon Latifit deri në fund të kësaj merkatoje.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...