Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Faleminderit nga zemra”/ Përlotet Iniesta, dy opsione për të ardhmen

Flitej prej kohësh por tashmë vjen edhe zyrtarizimi: Andres Iniesta do të largohet nga Vissel Kobe në muajin korrik.

Mesfushori i madh spanjoll, vendosi ta mbyllte me Barcelonën në vitin 2018 për t’u transferuar në futbollin japonez.

Me anë të një komunikate zyrtare, klubi aziatik ka lajmëruar largimin e spanjollit, të cilin e falënderon për 5 vitet e kaluara te Vissel Kobe.

Lexo edhe:

Pesë vite që kur erdhe te Vissel Kobe. Ne i shprehim mirënjohjen tonë të përzemërt Iniestës, i cili ka dhënë një kontribut të madh në klubin tonë”.

Gjithsesi, 39-vjeçari, i cili kohë më parë ka shprehur dëshirën për t’u bërë trajner në të ardhmen, nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli aktiv.

E ardhmja e Iniestës, i cili fitoi gjithçka me Barcelonën dhe kombëtaren spanjolle, pritet të jetë në SHBA ose në Lindjen e Mesme.

Vetë lojtari ka reaguar në rrjetet sociale, aty ku shkruan: “Dita e emocioneve, dita për të kujtuar gjithçka që përjetova në Japoni për 5 vite.

Shumë faleminderit klubit, shokëve të skuadrës, stafit dhe tifozëve për mbështetjen tuaj të pakushtëzuar”.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...