Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

“Faleminderit”, tifozët e Partizanit të Beogradit reagojnë për banderolën e turpshme kundër Kosovës

Ndeshja mes Rumanisë dhe Kosovës e vlefshme për kualifikueset e Euro 2024, u ndëpre për më tepër se 30 minuta si pasojë e një banderole të turpshme nga tifozët rumunë në të cilën shkruhej se Kosova ishte Serbi.

Një incident i cili tashmë do të kalojë nën hetimin e institucioneve të UEFA-s që duhet të reagojnë me “dorë të hekurt” për një rast që përsëritet shpesh.

Lexoni edhe:

Së fundmi, në lidhje me këtë banderolë kanë reaguar edhe serbët, më saktë tifozët e Partizanit të Beogradit të cilët shfrytëzuan një ndeshje basketbolli për të falenderuar rumunët. “Faleminderit vëllezërve rumunë”, shkruhej në banderolën e tifozëve të Partizanit të Beogradit për atë që ndodhi në sfidën mes Rumanisë dhe Kosovës.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...