Serie A

Familja Al Thani gati të investojë në Itali, premtohen dy blerje të bujshme për klubin e njohur

Familja katariote Al Thani, që ka pronësinë e Paris Saint Germain, është gati të zbarkojë edhe në Serinë A. Sipas mediave italiane, familja Al Thani po mbështet sipërmarrësin në fushën e kinematografisë, Franco Di Silvio, për blerjen e klubit të Sampdorias.

Biznesmeni nga Bari ka treguar gatishmërinë për të paguar 40 milionë euro për aksionet e klubit gjenovez, teksa ka premtuar edhe afrimin në shoqëri të Gianluca Viallt dhe dy afrime mjaft të bujshme.

Një prej tyre është rikthimi i Mauro Icardit në huazim, duke qenë se sulmuesi argjentinas ka debutuar në Serinë A pikërisht me fanellën e dorianëve para se të transferohej te Interi.

Tjetra është firma me mesfushorin argjentinas Leandro Paredes, që kërkohet edhe nga Juventus, por që Di Silvio ka premtuar se ka mbështetjen e familjes Al Thani, që do të favorizojë pikërisht Sampdorian në këto negociata.

Megjithatë më parë duhet të realizohet shitja e aksioneve, pasi palët janë ende në negociata. Kujtojmë që Di Silvio ka provuar të hyjë në futboll edhe dy herë të tjera, me Salernitanën dhe Foggian, por ka dështuar.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency