Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Familja jonë është e lumtur këtu”, bashkëshortja “vulos” të ardhmen e mbrojtësit

Pavarësisht thashethemeve rreth së ardhmes, Thiago Silva do të vijojë të jetë pjesë e Chelseat të paktën edhe për sezonin e ardhshëm. Është ky komenti që vjen nga bashkëshortja e veteranit brazilian që së fundmi shprehet se ajo dhe familja e saj janë të lumtura në Londër.

“Nuk është një sezon nga ata të cilët një klub si Chelsea meriton, por i falenderoj të gjithë tifozët për mbështetjen ndaj familjes sime dhe Thiago Silvës. Do të mbetem “Blu” për të gjithë pjesën e mbetur të jetës sime. Jemi shumë të lumtur në Londër dhe do të qëndrojmë këtu”, shprehet Bella Silva.
Lexo edhe:

Këtë sezon, pavarësisht të gjitha vështirësive të Chelseat, Thiago Silva ka mundur të ruajë një nivel konstant dhe pavarësisht moshës 38-vjeçare, ka regjistruar 33 paraqitje me fanellën e “Bluve të Londrës” teksa mbrojtësi ka një kontratë të vlefshme deri në qershorin e vitit 2024.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...