Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Fanella e kombëtares në ankand për bamirësi, shitet për një çmim rekord(Foto)

Bluza e kombëtares e firmosur nga futbollistët është nxjerrë në ankand nga “Help them Grow” një iniciativë e 6 vajzave shqiptare që dërgojnë lodra dhe libra për kopshtet shtetërore në Shqipëri dhe Kosoë! Ankandi u zhvillua gjatë një mbrëmjeje bamirësie për të mbledhur fonde për transportin e lodrave në kopshtet Shtetërore. Fanella e kombëtares u shit per nje çmim marremendes £750 dhe u ble nga një tifoz i kombëtares kuqezi që jeton në Londër. Rekordi i mëparshëm i shitjes në ankand të fanelle të kombëtares me firmat e futbollistëve ka qenë 500 euro ndërsa rekordi i ri tashmë mban vlerën e 850 eurove.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...