Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Fanella e Realit u kall datën kundërshtarëve”, lojtari i United bëhet nostalgjik

Raphaël Varane kaloi 10 sezone fantastike me Realin e Madridit. Mbrojtësi francez fitoi gjithçka në “Santiago Bernabeu”, ndërkohë që në verën e vitit 2021 u transferua te Manchester United.

Në një prononcim për BTSport, 30-vjeçari iu rikthye eksperiencës së paharrueshme me Realin. “Është përgjegjësi e madhe të firmosësh me Realin e Madridit.

Lexo edhe: 

Fanella e tyre është e veçantë, por nuk e mohoj se është e vështirë ta mbash mbi supe. Ajo fanellë arrin t’u fusë frikën kundërshtarëve. Një gjë e tillë dallohet në sytë e lojtarëve që ke përballë.

Më ka pëlqyer shumë aktivizimi me ‘Los Blancos’, e kam shijuar në maksimum. Kam fituar shumë tituj dhe trofe në Madrid”, deklaroi Varane, i cili fitoi 21 trofe me Realin.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...