Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Fanella ikonë e Kobe Bryant u shit për mbi 5 milionë

Një fanellë e Kobe Bryant, lojtarit të ndjerë të Los Angeles Lakers (NBA), i cili vdiq në një aksident ajror  (helikopterit që po e transportonte më 26 janar 2020 u rrëzua në një kodër) në moshën 41-vjeçare, u shit për një shifër të majme në ankandin Sotheby’s.

Objektivi ishte që të grumbulloheshin të paktën 5 milionë euro, por fanella u shit për 5.8 milionë dollarë (5.4 milionë euro).

Fanella u vesh nga kampioni i pesëfishtë i NBA-së(2000, 2001, 2002, 2009 dhe 2010) në sezonin 2007/08, kur ai u zgjodh lojtari më i mirë (MVP) i ligës profesioniste të basketbollit të Amerikës së Veriut.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...