Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Fanellë m**i”, Kroos: Kujt i shkoi mendja për jakë? Latë nam!

Toni Kroos nuk i pëlqen fare fanella me jakë e Real Madrid. Mesfushori gjerman po luan sezonin e nëntë në “Santiago Bernabeu”.

Këtë sezon kemi një jakë në uniformat tona. Një bluzë polo nuk mund të jetë kurrsesi një bluzë futbolli.

Është një fanellë m**i. Le ta dëgjojnë të gjithë markat: jakat e bluzave të futbollit nuk janë të pakëndshme, pa lidhje fare”, shprehet Toni Kroos.

LEXO EDHE:

33-vjeçari zbulon edhe fanellën e preferuar të Real Madrid, atë të sezonit 2019/2020. “Është padyshim fanella më e bukur me të cilën kam luajtur.

E vërteta është se gjatë vitit i thashë vetes:Duhet të fitojmë diçka. Nëse nuk e bëjmë, është turp dhe mungesë respekti ndaj kësaj fanelle të bukur’.

Falë Zotit fituam kampionatin atë sezon. Kishte raste kur nuk doja ta ndërroja fare. E merrja me vete në shtëpi, edhe atje kisha edhe rreth 60 fanella të tilla”.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...