Connect with us

Hi, what are you looking for?

Rajoni

Fantazi për Dritën, firmos me brazilianin që doli kampion me Teutën

Drita ka nënshkruar me Iran Junior, fantazistin që verën e shkuar la Teutën kampione dhe kaloi te Ulpiana në Kosovë. Gjilanasit e kanë ndjekur me kujdes dhe e kanë bindur të bashkohet me ta.

Ditën e sotme ka ardhur edhe zyrtarizimi i kësaj lëvizjeje. Klubi i Dritës në rrjetet sociale shkruan: “Iran Junior është futbollisti më i ri i klubit tonë, FC Drita, ku edhe nënshkroi kontratë tri vjeçare me ne.

Ish-anëtari i KF Teutës dhe se fundmi i KF Ulpianës i është bashkuar Dritës dhe sot ishte jetë pjesë e stërvitjeve me klubin tonë.

Edicionin që shkoi Junior ka zhvilluar 30 ndeshje në Superligën e Kosovës  dhe ka shënuar 5 gola. FC Drita i dëshiron suksese në rrugëtimin tonë të përbashkët”. Më herët Junior ka qenë edhe pjesë e Besës në Shqipëri.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...