Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Fantazisti anglez në telashe, Besiktas e përjashton nga ekipi

Fantazisti anglez Dele Alli
Fantazisti anglez Dele Alli

Fantazisti anglez Dele Alli nuk del dot nga tuneli. Rënia e vazhdueshme, e detyroi anglezin që të pranojë transferimin në Turqi, te Besiktasi, me synimin për t’u rikthyer në formën e tij më të mirë.

Megjithatë as atje Dele Alli nuk ia ka dalë të bëjë mirë dhe së fundi është përjashtuar nga ekipi, nga ana e trajnerit Senol Gunes.

Ky i fundit tha se ka biseduar edhe me drejtuesit e klubit dhe Dele Alli do ta kalojë pjesën e mbetur të sezonit në tribunë, teksa edhe stërvitjen do ta kryejë me skuadrën e të rinjve.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...