Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Fantazisti rikthehet te Sampdoria pas 4 vitesh, sot vizitat mjekësore dhe firma

Filip Djuricic rikthehet në Gjenovë pas katër vitesh. Mesfushori 30-vjeçar serb refuzoi të rinovojë me Sassuolon pas katër sezonesh te zi-jeshilët dhe vendosi të rikthehet te Sampdoria, aty ku ka luajtur nga 2016-a, deri në fillim të vitit 2018.

Futbollisti serb ka mbërritur sot në qytetin e Gjenovës për të kryer vizitat mjekësore dhe më pas do të firmosë një kontratë 2-vjeçare e do të nisë aventurën nën urdhrat e trajnerit Marco Giampaolo.

Ky i fundit ka më në fund fantazistin e preferuar, për të aplikuar rreshtimin 4-3-1-2, skemë me të cilën pati sukses te Sampdoria edhe kur e drejtoi në periudhën 2016-2019.

Nga ana tjetër, Djuricic vjen me dëshirën për të bërë mirë, pas 4 sezonesh me fanellën e Sassuolos, ku luajti plot 100 ndeshje dhe shënoi 14 gola, duke qenë gjithmonë pikë referimi për skuadrën.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...