Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Favorizon lojtarët e Bayern, lojtarët kundër Flick”, SportBild zbulon një nga arsyet e dështimit gjerman

Gjermania doli me “kokën ulur” nga Kupa e Botës për të dytën herë radhazi pasi ashtu si në vitin 2018, “Die Mannschaft” nuk mundi të kalonte përtej fazës së grupeve. Kombëtarja zhgënjeu në paraqitjet e saj sidomos ndaj Japonisë, humbje që i kushtoi në bilancin e përgjithshëm si dhe rëndoi “klimën” në dhomat e zhveshjes.

Së fundmi, është SportBild ajo që nxjerr në pah një nga arsyet e dështimit gjerman teksa shkruan se një pjesë e mirë e lojtarëve ishin kundër trajnerit Hansi Flick pasi sipas tyre ai po favorizonte futbollistët e Bayern Munich.

Në krye të këtij rebelimi sipas SportBild ka qenë Kai Havertz i Chelsea, i ndjekur nga Ilkay Gundogan i Manchester City ndërsa në të njëjtën linjë ka qenë edhe Marc-Andre Ter Stegen. Këta të fundit akuzojnë Flick se favorizoi lojtarë si Muller, Goretzka apo Neuer.

Kujtojmë se Flick më parë ishte në krye të bavarezëve dhe me disa lojtarë ruante raporte shumë të ngushta, megjithatë pretendimet e SportBild mbeten të paprovuara me “aktorët” e përfshirë që ende nuk ka reaguar. Nga ana tjetër, Flick është gjithnjë e më shumë në dyshimë nëse do të vijojë karrierën në krye të kombëtares teksa dështimi në Botëror pritet të shoqërohet me pasoja për 57-vjeçarin.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...