Kategoria Superiore

Faza e parë mbyllet në mesjavë, përcaktohen oraret për takimet e javës së 9

Kategoria Superiore do të rikthehet sërish në mesjavë, me ndeshjet e javës së 9, që është edhe njëkohësisht java e fundit e fazës së parë të kampionatit shqiptar, ndërsa takimet do të luhen në dy ditë, të mërkurë dhe të enjte.

Gjithçka do të startojë në orën 13:00 me sfidën Laçi-Teuta, ku kurbinasit do të kërkojnë fitoren e parë nën drejtimin e Armando Cungut, ndërsa durrsakët do të kërkojnë 3-pikëshin që do t’i shpallë “kampionë” të fazës së parë.

Po në të njëjtën orë, Tirana do të kërkojë vazhdimësinë e rezultateve në një transfertë të vështirë si ajo e Ballshit, ndaj Bylisit vendas që po befason në këtë start sezoni, duke grumbulluar 13 pikë, dy më pak se Teuta kryesuese.

Pas 3 ndeshjesh pa fitore, më në fund përballë Kukësit vjen një kundërshtar i lehtë në letër, si Luftëtari i Gjirokastrës, sfidë në të cilën verilindorët janë të detyruar të fitojnë, për të mos humbur kontaktet me kreun.

Një transfertë e lehtë në letër e pret edhe Vllazninë, që në orën 17:00 do të zbresë në Vlorë për t’u përballur me Flamurtarin që ka nisur një sezon me shumë probleme dhe numëron vetëm dy pikë në 8 javët e para, ndryshe nga shkodranët që kanë shkuar përtej pritshmërive dhe kanë 12 pikë.

Faza e parë do të mbyllet zyrtarisht të enjten me sfidën e fundit të javës së 9, atë mes Partizanit dhe Skënderbeut, që është planifikuar të startojë në orën 15:00, në stadiumin “Selman Stërmasi” të kryeqytetit.

Kampionët në fuqi vijnë me moralin lart, pas fitores në minutat shtesë në Shkodër, por gjatë këtyre javëve të para u ka munguar vazhdimësia në rezultate, gjë të cilën do të tentojnë ta bëjnë duke filluar nga sfida përballë korçarëve.

Ja kalendari i javës së 9:
E mërkurë, 23 Tetor

Bylis – Tirana 13:00
Kukësi – Luftëtari 13:00
Laçi-Teuta 13:00
Flamurtari – Vllaznia 17:00

 

E Enjte, 24 Tetor

Partizani – Skënderbeu 15:00

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency