FA Cup

Federata Angleze publikon kalendarin e FA Cup, finalja në 1 gusht!

Pasi ndezi dritën jeshile për rifillimin e futbollit në ishull, Federata Angleze e Futbollit zyrtarizoi këtë të premte dhe kalendarin përsa i përket FA Cup duke përcaktuar dhe datat se kur do të luhen ndeshjet çerekfinale, gjysmëfinale dhe finalja, e cila është programuar për t’u zhvilluar në datë 1 gusht. Në datat 27 dhe 28 qershor u vendos që të luhen sfidat çerekfinale të FA Cup, ku ciftet janë:

• Leicester City v Chelsea

• Newcastle United v Manchester City

• Sheffield United v Arsenal

• Norwich City v Manchester United

Ndërkohë që takimet gjysmëfinale do të luhen në mesin e muajit korrik në datat 11 dhe 12 korrik duke i dhënë pak kohë ekipeve që për këtë kompeticion të mos ketë ngjeshje në kalendar. Ndërkohë që finalja e madhe, e cila si zakonisht do të luhet në Wembley siç e do tradita është vendosur të luhet me datë 1 gusht. Të gjitha takimet siç funksionon zakonisht në Angli luhen me 1 ndeshje në këtë fazë, dhe jo siç ndodh me fazat paraardhëse kur luhen me takim shtesë në rast barazimi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency