Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Federata franceze pa një president, Platini “thyen heshtjen”

Federata Franceze e Futbollit është pa një numër një. Noel La Graet dha dorëheqjen para disa ditëve teksa u akuzua për ngacmime seksuale shtuar këtu edhe disa opinione ulëse mbi figurën e Zinedine Zidane. Në këtë formë, në Francë ka nisur gara për të zëvendësuar La Graet teksa një nga emrat e përfolur ishte edhe Michele Platini.

Megjithatë, legjenda e kombëtares franceze dhe e Juventusit së fundmi vendos “Pikat mbi I” duke u shprehur se pas drejtimit të UEFA-s nuk do të marrë më kurrë drejtimin e një instuticioni futbollistik.

Lexo edhe:

“Nuk do të kandidoj për kreun e Federatës. Në korrikun e vitit të kaluar e bëra të qartë se nuk do të drejtoj më asnjë institucion futbollistik. Më duket se Federata franceze është një institucion futbollistik, ndaj vendimi im është i qartë dhe ai që kam shprehur në vitin e kaluar”, u shpreh Platini duke u distancuar tërësisht nga gara për Federatën franceze.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...