Eredivisie

Federata holandeze shtyn kampionatin një javë, për të ndihmuar Ajaxin

Arritja mbresëlënëse e Ajaksit në Champions League, me një futboll spektakolar dhe lojë emocionuese, ka ndikuar në kalendarin e Federatës holandeze të Futbollit.

Kjo e fundit ka vendosur të shtyjë programin e javës së 33-të të “Eredivisie”-s, për shkak të impenjimit të skuadrës nga Amterdami në turneun elitar të kontinentit të vjetër.

Fillimisht ishte vendosur që “Eredivisie” të luhej më 28 prill, por kjo korrespondon dy ditë para përballjes mes Ajaksit dhe Tottenhamit, në gjysmëfinalen e parë të Championsit.

Federata holandeze e Futbollit vendosi ta spostojë të gjithë kalendarin më 15 maj, për të evituar probleme për ekipin nga Amsterdami, si dëmtime apo sforcime të mëdha, e gjithashtu për të mos ndikuar në vijueshmërinë e kampionatit për shkak të përballjeve me rëndësi për Europën dhe rënien.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen në të njëjtin orar, në 19:30, duke përfshirë dhe atë që impenjon PSV Eindhovenin, skuadra që rivalizon Ajaksin për titullin kampion në Holandë. Ajaksi do të luajë gjysmëfinalen e kthimit në Champions League në stadiumin e saj “Johan Cruyff Arena”, më 8 maj.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency