Serie A

Federata Italiane shtyn sezonin deri në fund të gushtit

Ndalen përfundimisht në Itali kampionatet e diletantëve, ndërsa ndërsa ato të Serisë A, B dhe C duhet të luhen deri në fund. Ky është vendimi i fundit i këshillit të federal të FIGC, që zhvilloi mbledhjen e radhës.

Dje, ministri i Sportit, Vincenzo Spadafora, i ndezi dritën jeshile stërvitjeve në grupe, duke fiksuar për datën 28 maj një takim me të gjithë aktorët e futbollit, për të vendosur nëse do të niset dhe kur kampionatet në Itali. Sezoni do të shtyhet deri më 31 gusht, por brenda datës 20 gusht kampionatet duhet të mbyllen nëse do të ketë një pezullim të ri për shkak të COVID-19. Në kërë rast, këshilli federal do të rimodulojë formatin me faza më të shkurtra play off dhe play out.

Nëse do të ketë një ndërprerje përfundimtare, “klasifikimi do të përcaktohet duke aplikuar faktorët korrektues”.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency