Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Federatat e Izraelit kërkesë UEFA-s për shtyrjen e ndeshjes me Kosovën, ja kur pritet vendimi përfundimtar  

Ndeshja Kosovë-Izrael do të shtyhet, me vendimin zyrtar që pritet të bëhet publik ditën e sotme.

Mediet izraelite raportojnë se Federata e Futbollit të Izraelit i ka bërë një kërkesë zyrtare UEFA-s për shtyrjen e këtij takimi, për shkak të luftës me Palestinën.

Lexo edhe: 

Kjo sfidë ishte planifikuar që të luhej më 15 tetor në Prishtinë, takim i vlefshëm për Grupin I për kualifikueset e EURO 2024.

Federata izraelite po ashtu ka anuluar rezervimin e hotelit në Prishtinë, ku do të akomodohej në prag të ndeshjen me Kosovën, ndërsa për këtë gjë është informuar edhe Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK).

Megjithatë federatat respektive ende nuk kanë marrë një konfirmim përfundimtar nga UEFA dhe në rast se vendimi do të jetë për shtyrje të ndeshjes atëherë ndeshja me shumë mundësi do të caktohet të luhet në muajin dhjetor.

Deri në këto momente UEFA ka shtyrë ndeshjen e Izraelit ndaj Zvicrës më 12 tetor në Tel Aviv.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...