Tenis

Federer luan i dëmtuar, Djokovic siguron finalen e Australian Open

Novak Djokovic “fluturon” në finalen e Australian Open. Tenisti serb, pavarësisht nisjes së vështirë, gjunjëzoi në tre sete rivalin e tij zvicëran, të madhin Roger Federer, që duhet pranuan nuk ishte në formën e tij më të mirë për shkak të një problemi muskulor.

Në këtë përballje të 30-të mes tyre, “Nole” e fitoi 7-6, 6-4 dhe 6-3. Për Djokovic kjo finale e Australian Open është e 26-ta në karrierë dhe e teta në tokën e kangurëve (të gjitha të fituara).

Në fund të ndeshjes, Djokovic komplimentoi rivalin e tij, sidomos për faktin që luajti i dëmtuar:

“E respektoj që zbriti në fushë, pavarësisht dëmtimit. Nuk ishte as afër 100% të formës së tij, por e provoi deri në fund. Ka të gjithë respektin tim.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency