Tenis

Federer magjik, eliminon Berdych dhe siguron gjysmëfinalen në Australian Open

Roger Federer kualifikohet në gjysmëfinale të Australian Open. Tenisti zvicëran mposhti pastër 3-0 me sete, 7-6, 6-3, 6-4, Tomas Berdych, duke iu afruar edhe më shumë trofeut në Grand Slamin e Melbourne.

Federer vuajti jo pak në setin e parë, të cilin e nisi duke humbur që në gejmin e parë në shërbim. 2-0 për Berdych dhe gjithçka dukej e vështirë për zvicëranin, që gjithsesi arriti të rikuperonte gejmin e 9-të me shërbimet e kundërshtarit, për të triumfuar 7-1 në “tie break”, falë eksperiencës së tij.

Seti i dytë pati më pak histori. Federer u tregua gjithmonë i saktë në shërbim, duke e thyer çekun në gejmin e 8-të. Edhe ky set u mbyll në favor të 37-vjeçarit 6-3. Berdych u shfaq i pasigurt edhe në setin e tretë, të cilin Federer e fitoi 6-4, pa i lënë asnjë set 32-vjeçarit. Rruga drejt finales për Federer duket e hapur, pasi në gjysmëfinale do të përballet me numrit 58 në botë, koreanin Chung.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency