Tenis

Federer në dilemë, 2019-ta vitit i fundit?

Viti 2019 mund të jetë i fundit në fushat e tenisit për Roger Federer. Është vetë zvicerani që ka lënë të kuptohet se mund të varë raketën në gozhdë gjatë një interviste për televizionin publik zviceran SRF, teksa deklaroi se ende nuk e ka vendosur nëse do të jetë në fushat e lojës në vitin 2020.

37-vjeçari, që konsiderohet si tenisti më i mirë i të gjitha kohërave, theksoi se tani është i fokusuar tek aktivitetet e 2019-ës dhe se do të flasë me stafin e tij për atë çfarë do të bëjë në të ardhmen.

Roger Federer mban rekordin në tenisin e meshkujve me 20 turne Grand Slam të fituar, ndërkohë që në total ka fituar 99 trofe. Edhe në aspektin financiar Federer ka fitime të mëdha, pasi deri tani ai ka mundur të përfitojë 120.5 milionë dollarë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency