Tenis

Federer nuk di të tërhiqet, plan të veçantë për të ruajtur formën

Kur Roger Federer nisi karrierën e tij si profesionist në 1998, kur legjenda si Andre Agassi dhe Pete Sampas ishin ende duke luajtur. Sipas tenistit zvicëran, ndryshimi më i madh nga ajo kohë është se ky sport është bërë më shumë fizik. Federer pohoi se lojtarët në të kaluarën mund të godisnin më fort, por ritmi bëhej më i ngadaltë, ndërkohë që sot gjithçka ka ndryshuar, pasi tenistët kanë një intensitet më të lartë. Përveç kësaj, ka ndryshuar dhe mënyra e së luajturit. Nëse lojtarët në atë kohë luanin më pranë rrjetës, sot ata ndihen në mënyrë më të rehatshme kur gjenden në vijën fundore.
Pavarësisht se është 37 vjeç, zvicëran vazhdon të tregojë një formë të shkëlqyer, duke u shfaqur ende në nivele shumë të larta. Aktualisht, ai është duke përdorur një axhendë më pak të ngjeshur se në vitet e kaluara dhe do të vazhdojë kështu deri në fund të karrierës së tij. Federer shpreson që edhe kolegët e tij të përdorin të njëjtin plan si ai.
Federer konsiderohet si një prej tenistëve më të mirë të të gjitha kohërave, për shumë tifozë madje edhe më i miri. Ai ka fituar 20 Grand Slame në karrierën e tij, numër që mund të rritet duke patur parasysh se zvicërani nuk ka ndërmend të tërhiqet akoma nga sporti.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency