Tenis

Federer shpalos objektivin për sezonin e ri

Roger Federer është gati të nisë sezonin e tij të 22-të në tenis, ku shpreson që të fitojë titullin e tij të 100 në karrierë.

Legjenda zvicerane e këtij sporti, lojën e të cilit kemi ende mundësinë ta admirojmë, shfaqet shumë i emocionuar dhe i motivuar për turnetë e vitit 2019, vit që ai shpreson të jetë i mrekullueshëm.

Objektivi i parë i “Mbretit” Federer është padyshim të mbrojë titullin në turneun e parë “Grand Slam” të vitit, “Australian Open” që do të nisë më 14 janar.

“Mendoj se, në moshën time, njerëzit presin që unë të bëj diçka të jashtëzakonshme në Melbourne. Për mua do të ishte e pabesueshme, por nëse nuk do t’ia dilja mbanë, asgjë nuk do të ishte jashtë logjikës, pasi në tenis është e vështirë që çdo vit të shfaqësh lojë të një niveli të lartë. Duhet edhe fati dhe një short i favorshëm”, tha Federer.

Federer, edhe pse në moshën 37-vjeçare, e sheh veten në një formë optimale dhe deklaron se trupi i tij është ende në gjendje që të përballojë sforcimet fizike. Por, përpara “Australian Open”, Federer do të marrë pjesë në “Hopman Cup” me skuadrën e Zvicrës, e sfida e parë do të jetë ajo me Britaninë e Madhe.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency