Futboll

Federohet Sowe, ndaj Dinamos gati edhe Jashanica e Xhejms

Në takimin me historinë, në ndeshjet “play off” përballë Dinamos së Zagrebit do të luajë Skënderbeu më i mirë. Madje i përforcuar, pasi korçarët do të kenë në fushë edhe blerjen e bujshme të verës, Ali Sowe. Sulmuesi i huazuar nga Chievo do të luajë prej ndeshjes së parë më 17 Gusht, në duelin që do të zhvillohet në kryeqytetin kroat. 23-vjeçari nga Gambia u la jashtë sfidës me Mladá Boleslav, në mënyrë që të gjente formën optimale dhe të përshtatej me ekipin e ri.

Pas stërvitjeve të para, Soëe ka treguar se gëzon gjendje të mirë fizike, ndërsa adaptimi po ecën me ritme të mira. Përveç stërvitjeve intensive, sulmuesi ka luajtur edhe dy ndeshje brenda grupit, duke shënuar edhe një gol. Në anën tjetër, për përballjen me Dinamon e Zagrebit nuk ka alarm dëmtimesh. Lilaj, Latifi, Jashanica e Xhemjs vazhdojnë stërvitjen me grupin, ndërsa stafi teknik i Skënderbeut vendosi që prej ngarkesës së lart fizike ti linte pushim në lojën e kontrollit.

Dy mesfushorët dhe mbrojtësi Jashanica do të përgatiten normalisht nën urdhërat e trajnerit Daja, ndërsa Xhejms do të vijojë periudhën e rikuperimit nga shqetësimi me muskujt e barkut. Megjithatë, shanset janë të mëdha që sulmuesi nigerian të jetë gati për ndeshjet e fazës “play off”, ku Skënderbeu do të provojë të realizojë një tjetër arritje historike, për tu kualifikuar në fazën e grupeve të Europa League.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency