Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Fëmija yt nuk do të lindë”, Valverde pendohet për grushtin: Kërkoj ndjesë!

Federico Valverde është penduar për goditjen me grusht ndaj Alex Baena në ndeshjen Real Madrid-Villareal (2-3). Mesfushori uruguaian nuk u përplas për herë të parë me 21-vjeçarin e “nëndetëses së verdhë”.

Qahesh kot sepse fëmija yt nuk do të lindë”, ishin fjalët e rënda të Baena. Valverde nuk harroi dhe në takimin e fundit ndaj Villarealit u grric sërish me sulmuesin anësor, të cilin e goditi me grusht.

Lexo edhe:

24-vjeçari, gruaja e të cilit është shtatzënë, reagoi shkurtimisht në lidhje me veprimin e kryer. “Jo, nuk dua të flas për këtë ngjarje. Më vjen keq për çfarë ndodhi. Kërkoj ndjesë”, deklaroi Valverde.

Ndërkohë, lojtari i Villarealit zgjodhi të fliste nëpërmjet rrjeteve sociale: “Jam shumë i trishtuar për agresionin që pësova pas ndeshjes. Jam i befasuar nga fjalët që thuhen për mua. Janë të pavërteta”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...