Kupa e Shqiperise

Femra, Apolonia skuadra e fundit që kualifikohet në gjysmëfinale

Është mbyllur këtë të premte faza çerekfinale e Kupës së Shqipërisë për femra me ndeshjen Apolonia-Kinostudio. Takimi i zhvilluar në Fier ka përfunduar me rezultatin e thellë 10-2 në favor të fierakeve, të cilat zhvilluan një ndeshje shumë të bukur.

Serinë e golave për vajzat e Apolonisë e hapi Armoku në minutën e katërt të takimit. Në të 30-tën minutë, L.Gashi dyfishoi shifrat për Apoloninë, përmes një goli mjaft të bukur. 4 minuta më vonë është sërish Armoku trefishoi rezultatin. Festa e fierakeve nuk zgjat shumë, teksa Loçi shënoi dy gola për kryeqytetaset në harkun kohor të katër minutave, duke ngushtuar rezultatin në 3-2 E.Gashi  i çoi shifrat në 4-2 në fund të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, vajzat e Apolonisë shënuan edhe gjashtë herë të tjera. Dy gola u shënuan sërish nga Armoku në minutat 47-të dhe 49-të. Amonikaj shënoi emrin e saj në këtë fitore, me një dygolësh në minutat 68-të dhe 70-të. Për fieraket realizoi edhe Gjata në minutën e 74-t dhe L.Gashi në minutën e 88-të.

Kjo ndeshje përcaktoi edhe gjysmëfinalisten e katërt të këtij edicioni të Kupës së Shqipërisë, pasi më parë janë kualifikuar Vllaznia, Tirana AS dhe Tirana. Apolonia do të përballet në gjysmëfinale me ekipin e Tirana AS, në një ndeshje teke, ndërsa Vllaznia do të ketë përballë ekipin e Tiranës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency