Champions League

Femra/Mitrovica si Vllaznia, e mbyll grupin e para

Vllaznia e Shkodrës nuk është ekipi i vetëm shqiptare i futbollit të femrave që kalon në raundit tjetër të Championsit. Skuadra kampione e Kosovës, Mitrovica, ka shkruar një faqe të re në historinë e futbollit të femrave. Vajzat e Mitrovicës janë renditur në pozitën e parë në Grupin 2, duke marrë tri fitore në po kaq ndeshje të zhvilluara.

Në ndeshjen e fundit dhe përcaktuese për pozitën e parë, mitrovicaset kanë shënuar fitore në duelin me kampionet e Malit të Zi, Breznica Pljevlje, me rezultat 1-0. Ndonëse për kampionet e Kosovës në këtë ndeshje mjaftonte edhe barazimi, ato arritën që t’i gëzohen fitores me golin e shënuar nga Kaltrina Biqkaj në minutën e 90-të me 11-metërsh.

Paraprakisht, Mitrovica kishte mposhtur edhe Olimpia Cluj dhe NSA Sofia. Shorti për rrethin e dytë do të tërhiqet më 16 gusht, në Nion, derisa ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen me sistem eliminimi më 11 ose 12 shtator dhe më 25 ose 26 shtator.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency