Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Femra/ Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste në US Open

Aryna Sabalenka kualifikohet në raundin gjysmëfinal të US Open. Tenistja bjelloruse triumfoi përballë çekes Karolina Pliskovas 2-0 me sete. Një ndeshje e dominuar nga bjellorusja, ku ne setit e parë nuk hasi aspak vështirësi, pasi triumfoi 1-6, ndërsa seti i dytë dhe i fundit u luajt për 55 minuta dhe 24-vjecarja e fitoi përsëri, por këtë me rezultat më të ngushtë, 6-7.

Në raundin tjetër u kualifikua edhe Swiatek, e cila mposhti 2-0 Jessica Pegulan. Polakja i fitoi të dy setet ndaj amerikanes me rezultatin 6-3 dhe 7-6 dhe në gjysmëfinale do të ketë përballë SabalenkAn. Sfida e fundit do të luhet me datën 9 shtator, në orën 2:30, dhe do të transmetohet “live” nga Eurosport, në platformën DigitAlb.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...