Kombëtare

Femrat/Shqipëria dominon Qipron, shënojnë Doçi dhe Bajramaj

Kombëtarja shqiptare e femrave zhvilloi ndeshjen e radhës eliminatore për “UEFA Women’s Euro 2021”, që do të zhvillohet në Angli. Vajzat kuqezi kishin përballë Qipron, me ndeshjen që është luajtur në Larnaka, pa praninë e tifozëve, dhe triumfuan me rezultatin 2-0, falë golave të Megi Doçit dhe Zylfie Bajramajt.

Pjesa e parë u dominua nga vajzat kuqezi të drejtuara nga trajneri Armir Grima, që mori kontrollin e lojës që në minutat e para, duke iu i afruar portës qipriote me aksione sulmuese shumë të rrezikshme. Në minutën e 30-të, Shqipëria organizoi nja aksion spektakolar me kombinimet e Doçit, Bajramit dhe Geldona Morinës, që mbyllet me goditjen e bukur me kokë të kësaj të fundit, duke gjetur reagimin perfekt të portieres qipriote, që devijoi në goditje këndi. Nga goditja e këndit Megi Doçi fiton penalltinë, të cilën e shndërron në gol po vetë.

Fraksioni i dytë u dominua sërish nga Shqipëria, me futbollisten e Feronikelit, Zylfije Bajramaj, që shënoi golin e dytë në këtë përballje, duke vulosur edhe fitoren e skuadrës së drejtuar nga Grima.

Shqipëria luajti me këtë formacion: Rexhepi, Elezaj, Bajraktari; Rrahmani; Maliqi, Bajramaj (90′ Jashari), Morina, Krasniqi, Doçi, Gjini (82′ Bejleri); Franja (90′).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency