Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Fenomen, kushton 200 mln €”, Vieri i çmendur pas Maignan

Mike Maignan vazhdon të ndihmojë Milanin me pritjet e tij fantastike. “Gardiani” francez u shfaq i pakalueshëm në çerekfinalen e parë të Champions League ndaj Napolit, përballje të cilën kuqezinjtë e fituan 1-0.

27-vjeçari kreu disa pritje të bukura, sidomos në minutën e fundit ndaj Di Lorenzos. Bobo Vieri, i cili gjatë karrierës së tij provoi të vishte edhe fanellën e Milanit, është i çmendur pas portierit të ekipit të Piolit.

Lexo edhe:

Maignan është fenomen. Kur e sheh në stadium të krijohet ndjesia sikur nuk do të pësojë kurrë gol. Milani do të kishte 10-12 pikë më shumë në kampionat nëse ai nuk do të ishte dëmtuar.

Kuqezinjtë e blenë 15 milionë euro? Mike kushton 200 milionë euro, ai është i jashtëzakonshëm. Unë e vendos mes kampionëve më të mëdhenj të historisë së futbollit”.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...