Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ferdinand për intervistën e Ronaldos: As unë nuk mund ta mbroj, dashuria për klubin ka mbaruar

Intervista e Cristiano Ronaldos për The Sun ku akuzoi disa persona nga klubi i Manchester United se kërkojnë ta largojnë, ndërsa theksoi se nuk ka respekt për trajnerin Erik ten Hag, kanë shkaktuar një zhurmë të madhe mediatike. Së fundmi, edhe Rio Ferdinand është rreshtuar kundër portugezit duke theksuar se në këtë rast nuk mund të mbajë krahun e CR7 ndërsa shtoi se dashuria mes Ronaldos dhe United mund të konsiderohet e përfunduar.

“Nuk mund ta mbroj këtë herë Ronaldon. Thellë brenda meje e kuptoj se historia e dashurisë mes Ronaldos dhe Manchester United ka përfunduar dhe tashmë mbetet që ai të largohet. Nuk shoh asnjë mënyrë tjetër se si mund të përfundoj kjo histori.

Edhe klubi nuk besoj se kërkon që Ronaldo të rikthehet. Deri para kësaj interviste unë mbaja anën e Ronaldos dhe mendoja se klubi duhej të kishte vendosur një komunikim më të mirë. Por, tashmë më duket gjithçka e përfunduar”, tha Ferdinand.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...